Як українська армія відтісняла терористів до кордону

7 – 13 липня 2014 рoку – цe був пeрший тиждeнь нaшoгo нaступу нa Дoнбaсі. Укрaїнськa aрмія гнaлa тeрoристів в бік рoсійськoгo кoрдoну і oднe зa oдним звільнялa міста.
Терористи відступали, але отнюдь не для того, щоб здатися. Це було лише перегрупування сил та виграш часу с целью росіян, які уже масово заходили через неконтрольований пограничная линия, який намагалася повернути нечисельна та погано оснащена українська армія.
В цей отрезок времени у звільнений Слов’янськ поверталось життя. У місті відновлювалась інфраструктура, а слуги повертались до своїх осель. Російській пропаганді треба було чимось лякати своїх громадян. Саме у цей минута вони знімуть свій найбільш відомий фейк. Він і досі доступний держи сайті «Першого каналу Росії».

Таких фейків було знято сотні і саме вони розпалили мизантропия у людях на непідконтрольних українській владі територіях і дали підтримку частини місцевого населення російським військам. Це була найважливіша – інформаційна складова гібридної війни.
Як я сейчас казав, терористам треба було вигравати час. Українська армія наступала, російська починала підтягуватись їй получи зустріч, щоб сповільнити просування Збройних сил, терористи почали підривати мости. Скажем було знищено міст між Горлівкою та Торецьком.

У цей миг терористи підірвуть міст неподалік ТЕЦ в місті Щастя, а також міст в районі Новобахмутівки та в Зугресі. Були підірвані контактна лінія та залізничні колії нате перегоні станції «Ясинувата – Скотовате».
У цей час росіяни почнуть розказувати для масові обстріли території Росії українською артилерією. Спільне в усіх цих сюжетів если одне: вони або не будуть показувати результати цих обстрілів, ли показуватимуть їх так.

Кремль говоритиме, що залишає следовать собою право вжити всіх передбачених законодавством заходів щодо захисту своєї території і забезпечення безпеки російських громадян. Це если підготовкою до сценарію з повномасштабним вторгненням російських військ. Росія брязкатиме зброєю у нас получи кордоні і буде погрожувати усьому світу великою війною у Європі.
Получи и распишись жаль, у той час ми усі дізнаємось, як виглядає реальний обстріл з важкої артилерії. У Зеленопіллі Луганської області розташовувався базовий табір військ, що мали блокувати українсько-російський пограничная линия. О 4.30 ранку в їхній бік було відкрито вогонь з реактивної системи залпового вогню
Из-за офіційними даними, загинуло 23 військовослужбовці, 93 отримали поранення. Інші джерела називають цифру – 36 загиблих.
Це був Вотан з найгучніших артилерійських обстрілів наших військових з боку російського кордону. Згодом організація «Belligcat», яка займається збором розвідувальних даних з відкритих джерел, опублікує звіт насчет обстріли наших військ росіянами влітку 2014 року. Джерелами даних стануть супутникові знімки, доступні у відкритих джерелах, получи и распишись яких видно як місця, уражені артилерією, так і позиції з яких відбувався обстріл.
Методика визначення дуже проста: кожна углубление має форму , яка вказує на напрямок звідки вівся вогонь. Гармати та ракети теж безвыгодный працюють безслідно – вони лишають на землі відбитки та випалену траву. І якщо ви маєте супутникові знімки зроблені з різницею у кілька днів, ведь можна визначити місце та напрямок, співставити дату обстрілу та ураження.
Згідно із звітом «Bellingcat», росіяни якийсь полоса не наважувалися стріляти по наших військах зі своєї території. Вони заходили нате кількасот метрів на де-юре територію України, яка -де-факто нами не контролювалась. Але дуже скоро вони знахабніли і почали стріляти з території Росії. Це відео було знято у російському населеному пункті Гукове.

Відео знято 16 липня, из-за кілька днів після Зеленопілля. На початок вересня, згідно зі звітом «Bellingcat», таких обстрілів если як мінімум 149, 137 з яких були зроблені з позицій для території РФ. На вогневих позиціях залишилося понад 550 слідів вихідного вогню, які спостерігаються бери супутникових знімках. З них близько 500 знаходяться на території Росії.
І якщо хтось колись спробує сказати вас, що між Україною та Росією можуть бути дружні відносини – легко покажіть їм цей звіт і попросіть більше ніколи приставки не- говорити такого вголос.

+Відео