У цьoму випуску «Прaвa нa прaвду» – прo тe, як бoрoтьбу з тeрoристaми викoристaти ради пoсилeння свoєї влaди. Мeнe звaти Дмитрo Гнaп. Вітaю вaс!
Покращення вашого життя вже сьогодні. Чиновники запропонували продавати українцям телефонні сім-картки тільки по (по грибы) паспортами. Такий законопроект проштовхує Держслужба спецзв’язку та захисту інформації. Ідея безграмотный нова. Свого часу, цю норму задля кращого контролю ради громадянами проштовхнув через парламент режим Януковича. Нагадаю, в пакеті неизвестно зачем званих «диктаторських законів 16-го січня» була і вимога продавати сім-картки тільки по (по грибы) паспортами.
Втім, тоді Майдан став на заваді такому закручуванню гайок, диктаторські закони були скасовані, а собственноручно (делать) диктатор втік з країни. Але тепер стара ідея, тільки вже у виконанні нової влади має високі шанси бути прийнятою цієї осені. Після того, як засмаглі депутати обернуться з канікул до Києва. Тільки тепер під соусом боротьби з російською загрозою.
Получи думку влади, продаж сім-карток за паспортами полегшить роботу правоохоронців в боротьбі з тероризмом і пошуком небезпечних злочинців. Мовляв, дуже багато резонансних злочинів коїться из-за допомогою телефонів з сплаченими наперед картками, які можна купити получай кожному кроці без жодної ідентифікації.
При чому, чиновники пропонують безграмотный просто продавати нові телефонні картки тільки при посвідченні особи, а ще й змусити надати паспортні дані власників вже проданих сім-карток.
Тобто, якщо ви маєте звичайний стартовий комплект мобільного зв’язку куплений в найближчому кіоску, вам доведеться в разі прийняття закону піти і оформити свою картку з номером. І таких сім-карток в Україні продано – понад 50 мільйонів. В таком случае ж якщо звичайні громадяни, яких влада вкотре хоче поставити під инспекция, від такої ідеї просто напружилися, то мобільні оператори, яким надобно буде переписати власників мільйонів карток – від цього законопроекту невзыскательно божеволіють.
Чиновники у відповідь посилаються на європейський досвід і страшні небезпеки, які чекають в громадян в разі продажу сім-карток без паспортів. І носитель тут спробуймо розібратися із загрозами і зі світовою практикою.
Перше: сьогодні терористи чи наймані вбивці мало-: неграмотный використовують мобільні телефони для здійснення вибухів. Наприклад, машину нашого колеги Павла Шеремета підірвали неважный (=маловажный) за допомогою телефону з сім-картою. А за допомогою радіокерованого пристрою. Такого, як брелочек автомобільної сигналізації. Спеціалісти кажуть, що для дистанційних вибухів злочинці давнёхонько не користуються мобільними телефонами. Бо телефон може никак не спрацювати в потрібний момент через проблеми з мережею оператора.
Нежто ж навпаки, може спрацювати в непотрібний момент, коли на эбонитовый друг прийде службове смс оператора. Ну або чергова смс-рекламное объявление таксі. Друге. Що ж до світового досвіду, то, наприклад, Страна ацтеков, яка через боротьбу з наркоторгівлею ввела продаж сім-карт ради паспортами, зрештою відмовилась від цього. Відмовилась через тетуся, що в країні ловити злочинців легше не стало, ибо з’явилась нова індустрія: крадіжки телефонів з метою їхнього подальшого перепродажу.
Справді, в кількох європейських країнах, і справді сім-карти продаються после паспортами. Але в більшості країн Європи вони все ж таки продаються сверх всяких обмежень. Бо і спецслужби там зрозуміли, що персоналізація цих карток очевидно не ефективна. Будь-яку картку можна записати нате якусь пенсіонерку з Житомира чи безхатченка з Маріуполя. От хоч запитайте наших прокурорів чи СБУ-шників, які таким чином оформлюють свої численні іномарки.
Взагалі, проштовхувати подібні законопроекти можна тільки тоді, доречно тоді, если в Україні будуть створені справді ефективні правоохоронні органи, яким прежде повного комплекту боротьби зі злочинцями не вистачало б тільки ужель от тільки обмеження прав громадян. Натомість, частина працівників СБУ та МВС сьогодні займається зовсім никак не пошуком терористів та злочинців, а закошмарюванням бізнесу та політичних опонентів влади. В таком случае ж можливо варто спочатку їх змусити займатися роботою.
І потім подивитись, які будуть результати боротьби зі злочинністю. І чого їм безграмотный вистачатиме для повного щастя. Бережіть себе. І на по сию пору добре!