Дoбрo зaвжди пeрeмaгaє злo – цe нe пaфoснa фрaзa, a істинa, яку з дня в дeнь дoвoдять звичaйні (человеческое. І приклaдoм тoму є блaгoдійний фoнд «Твoя Oпoрa» нa чoлі з йoгo зaснoвницeю Вaлeрію Тaтaрчук. Зa вісім рoків існувaння вoни врятувaли кількa тисяч дітeй із врoджeними вaдaми сeрця. Якби нe вчaснo зібрaні кoшти тa прoвeдeнa oпeрaція, тo сьoгoдні ці діти нe мaли би змoги повноцінно жити.
Валерія зробила підбірку з п’яти книг, які повинен прочитати кожен. В основі деяких – реальні історії та реальні персонажі. Книги насчет небайдужіть, толерантність та милосердя, а головне – неохопнне бажання допомогти ближньому. Прочитавши їх, ви обов’язково надихнетеся получи и распишись благодійність.
«Дівчинка у зеленому светрі» Посвящённая Христу Хігер. Данієль Пейснер
Чотирнадцять місяців в каналізації – стільки часу під землею провела маленька дівчинка Крыся разом із сім’ю та ще кількома іншими євреями. Знаходитися тамо – було їхнім єдиним способом вижити у період Голокосту у Львові 1943-го року. Але вони би отнюдь не впоралися без допомоги одного смілився – поляка-католика Леопольда Сохи. Колишній злодій, який таким чином спокував свої минулі гріхи, щодня допомагав євреям, приносячи їм їжу та інші необхідні речі в (видах перебування в каналізації.
«Дівчинка у зеленому светрі» змушує замислитися: ради те, що першочергово всі ми людской), які хочуть жити; относительно те, що про людину невыгодный завжди говорить її минуле; і загалом зробити висновки насчет Голокост і дискримінацію за етнічною приналежністю.
«Вбити пересмішника» Гарпер Лі
Події у книзі розгортаються у 30-тих роках ХХ століття, если Америка була ще в тр нетолерантною країною. У центрі сюжету – разбирательство над чорношкірим хлопцем Томом Робінсоном. Його звинувачують у згвалтуванні білої дівчини. Відстоювати добре ім’я хлопця береться заступник Аттікус Фінч, який вчить свою доньку правам рівності. Найцікавіше, що после подіями читач спостерігає очима саме цієї маленької дівчинки. Вместе із нею він пальцами тыкать на тодішні події, за один прием розчаровується та дорослішає.
Ще одна журнал, яка вчить ставитися з повагою та рівністю предварительно всіх, незалежно від статі, віку та кольору шкіри.
«Три чашки чаю» Грег Мортенсон, Релін Девід Олівер
Во (избежание великих справ потрібне велике бажання – прикладом тому історія американця Грега Мортенсона. Аби вшанувати пам’ять покійної сестри, чоловік вирішив піднятися получи одну з найскладніших гір К2. Сверху щастя, йому це неважный (=маловажный) вдалося. Чому на щастя? Тому що якби малограмотный ця невдача, він би неважный (=маловажный) опинився у маленькому відрізаному від цивілізації селищі і, мабуть, без- зробив би стільки всього для того жителів Пакистану та Афганістану.
Грег Мортенсон – засновник однієї з найуспішніших благодійних організацій. Завдяки його зусиллям в бідних пакистанських та афганських селах з’явилися школи, загалом 171, та кілька десятків жіночих і медичних центрів.
«Останній Бланк» О’Генрі
Знайома ще зі школи новела О’Генрі «Останній листовка» – це надихаюча, хоч і сумна історія самопожертви та любові по ближнього. У творі розповідається ради важко хвору на пневмонію художницю Джонсі. Вона вирішила, що помре, если впаде останній листок плюща, який в’ється числом стіні будинку навпроти. Але дни йде, а листок не падає… А весь тому, що його намалював шістдесятирічний сусід дівчини. Джонсі приставки не- знає про це і щиро вірить: якщо останній ведомостичка тримається – значить, вона житиме. Если дівчина видужує, то дізнається: табель намальований, а його «мы» помер, жертвуючи собой у бажанні підтримати Джонсі.
«Ловець повітряних зміїв» Халед Госсейні
Історію, покладену в цей Ромася, не можна назвати хорошим прикладом самопожертви чи любові поперед ближнього. Бо вчинок головного героя Аміра, а точніше кажучи його бездіяльність зіпсувала життя кращому другу Гассану. Если зграйка хлопців гвалтувала Гассана, Амір нічого неважный (=маловажный) зробив. Ба більше, він вдав, що нічого отнюдь не бачив. Однак чи можемо ми назвати Аміра негативним персонажем? Більше ні, аніж в) такой степени. Бо хлопець усвідомлював свою провину і однако життя намагався її залагодити.
«Ловець повітряних зміїв» – оборона вибір, яки й постає у певний минута в житті кожного з нас, і ради наслідки цього вибору. Фолиа показує, як подекуди байдужість по ближнього може отруїти наше власне життя.