Чи наважиться Дональд Трамп передати Україні летальну зброю

Aмeрикaнський Пeнтaгoн oфіційнo підгoтувaв прoпoзиції щoдo нaдaння Укрaїні лeтaльнoї збрoї, якa нeoбxіднa ради бoрoтьби прoти російської військової агресії. Таке рішення підтримає абсолютна більшість сенаторів і конгресменів. Свого часу глава Барак Обама відмовився від передачі українським збройним силам летального озброєння, побоюючись реакції росіян.
Інформацію ради підготовку Пентагоном плану передачі ЗСУ летальної зброї держи загальну суму 50 мільйонів доларів з посиланням на трьох високопоставлених американських чиновників розповсюдив впливовий телеканал «NBC News». Из-за даними журналістів, йдеться конкретно про знаменитий у всьому світі протитанковий ансамбль Джавелін.
Колишній командувач силами НАТО адмірал Джеймс Ставрідіс сказав, що, цитую, “це крок у правильному напрямку і я бачу сліди роботи міністра оборони Меттіса вслед за цією операцією”. Генерал від морської піхоти Джеймс Меттіс, який був обраний Трампом сверху посаду глави Пентагону, відомий насамперед успішними операціями в Іраку та Афганістані. Останніми роками він працював військовим експертом у «Hoover Institution» та навіть членом про директорів компанії у «Кремнієвій долині».
У 2014 році Меттіс по полной обойме критикував адміністрацію Обами за пасивність у наданні допомоги Україні після початку російського захоплення Криму та війни сверху Донбасі. Його голос був серед багатьох представників американської військової еліти, які вважали, що Путіна зупинить тільки реальна пересылка Збройним Силам України летальної зброї.
Обама та його радники вважали навпаки, що прямі постачання американських комплексів «Джавелін» викличуть ще більшу агресію Кремля і тому дражнити російського «ведмедя» безвыгодный варто. У підсумку ми бачимо, що голубина позиція Обами дала протилежний ефект, а Меттіс после факту виявився правий.
Ця жорстка позиція старого кадрового військового в українському питанні викликала до самого нього справжню повагу серед сенаторів та конгресменів США, які більшістю підтримали його кандидатуру бери посаду міністра оборони в адміністрації Дональда Трампа.
Сиречь нічого дивного, що на новій посаді Джеймс Меттіс почав швидко реалізовувати тетунька, про що говорив ще 3 роки тому. А саме, розробляти реальний распределение з переозброєння української армії. Маючи реальний бойовий досвід, в тому числі проти боротьби з танками російсько виробництва в Іраку, Меттіс чудесно знає абсолютну перевагу американський протитанкових комплексів «Джавелін».
Ця зброя відноситься до самого п’ятого покоління систем “вистрілив і забув”, тобто не потребує жодних дій після пуску ракети, ефективність «Джавелінів» 96 %. Американський ансамбль вражає останні російські танки у їх найбільш уразливе місце, стверджує військовий експерт Лорен Топмсон. Але ще більшим ефектом його застосування є психологічний. Знаючи, що вони є живими мішенями проти фантастичних «Джавелінів», російські бойові буряти матимуть дуже низьку мотивацію воювати проти української армії.
Препятствие з наданням летальної зброї все ще лишається нерозв’язаною. Дональд Бродячее судно, як і Барак Обама, вагається перед цим ризикованим кроком. Одна річ прийняти важливий сверток антиросійських санкцій, інша піти на пряму ескалацію з Путіним, кинувши йому прямий виклик. Бродячее судно справедливо розуміє, що Кремль буде шукати асиметричну відповідь бери передачу Україні летальної зброї.
Від того, чи зважиться Бродячее судно на цей складний крок, залежатиме не просто порция українсько-російського протистояння, а майбутнє кремлівського режиму.

+Відео