Після Мaйдaну «Пaртія рeгіoнів» фaктичнo припинилa свoє існувaння. Aлe пoлітики, щo були пoв’язaні з нeю, нікуди нe зникли, a пoтрaпили у різні пoлітичні сили, гoлoвнa з якиx – «Oпoзиційний блoк». Багато колишніх регіоналів також присутні й у депутатських групах. Та й ті, хто неважный (=маловажный) пройшов до Ради, теж не залишилися без діла, а змогли домовитися з владою.
Вотан із найгучніших скандалів останнього парламентського тижня – це прийняття поправки радикала Андрія Лозового, що скорочує терміни досудових розслідувань у кримінальних провадженнях. Тепер правоохоронні органи мають встигнути розслідувати злочин, навіть особливо тяжкий, по (по грибы) 6 місяців. 3 жовтня парламент ухвалив законопроект № 6232, дескать була ця скандальна поправка. Виконати її на практиці малореально.
Наразі громадські організації, НАБУ та юристи звертаються впредь до президента із проханням ветувати ці положення. Подивимось, чи дослухається раньше них голова держави. Але ж блог у нас не относительно цей законопроект, а про тих, хто за нього голосував. Столбцы підтримали 234 нардепи, 47 з яких – це колишні члени «Партії регіонів». Ухвалити билль владі допомогли депутати «Опозиційного блоку», груп «Відродження» і «Волі народу».
Щоправда, безлюдный (=малолюдный) всі колишні регіонали підтримали це рішення. Після голосування, Вадимир Новинський заявив про створення внутрішньої опозиції в «Опозиційному блоці», а Михайло Добкін вийшов із партії. Тим неважный (=маловажный) менше, це не перший раз, коли колишні регіонали допомагають набрати владі необхідну кількість голосів. Наприклад, приближенно майже завжди відбувається у голосуваннях за важливі кадрові призначення.
«Опозиційний содружество» давно вже не відповідає своїй назві в частині «опозиційний». Зрозуміло чому. Кілька років тому я писала статтю, яка називалась «Чому досі далеко не судять Юрія Бойка?» Це голова депутатської фракції «Опозиційний прибор». Кримінальну справу, яку розслідувала Генеральна прокуратура, вже безвыгодный згадують навіть у медіапросторі. Це справа не про (до звані «скандальні вишки» Бойка, а про схему Сергія Курченка зі скрапленим газом, у якій теж фігурував Хлестко. Генеральний прокурор Юрій Луценко вдав, що проекту подання насчет притягнення опоблоківця до кримінальної відповідальності ніколи не існувало. Хоча цей райтс був підготовлений ще у 2015 році. Його надсилав прокурору і частково опублікував нардеп Сергій Лещенко. Після синхронних голосувань із владою в парламенті, питання – чому досі малограмотный судять Бойко, відпадає саме собою.
Інша частина «Опозиційного блоку» – це депутати, які орієнтуються получи и распишись найбагатшого українця Ріната Ахметова. Як вони можуть бути опозиційними, якщо цей олігарх отримав чудовий подарунок від влади – формулу «Роттердам+». Поки вона продовжує працювати, немає сумніву, що Ахметов і його депутати безграмотный захочуть сваритися із президентом.
Можна припустити, що головні переговорні позиції влади з колишніми регіоналами – це уникнення кримінальної відповідальності та збереження якихось бізнес-інтересів. Хоча це виходить безграмотный у всіх. У того ж Добкіна і Новинського проблеми з прокуратурою. Лояльні давно влади, коли їй це потрібно, також депутатські групи «Відродження» і «Свобода народу», які ніколи не відрізнялися політичною принциповістю.
После межами парламенту, за підтримки Адміністрації Президента, колишні регіонали згуртувалися ще в одній політичній силі – «Выше- край». Вона більш активна на регіональному рівні.
Задолго. Ant. с речі, від «Нашого краю» на виборах мера Києва брав недоля Володимир Макеєнко, який теж раніше був у «Партії регіонів». Одним заходом завдяки йому влада отримала ще і нового медіапартнера. Навесні цього року Макеєнко купив телеканал «Тоніс», тепер він називається «Прямий». Це ще Водан інформаційний канал і він орієнтується на аудиторію 40 і більше. Туди запросили працювати багатьох зірок телебачення. После також виходить програма «Закрита зона» депутата «Блоку Петра Порошенка» Володимира Ар’єва.
Та річ у тім, що Макеєнко ніколи невыгодный був дуже багатим бізнесменом, який міг би дозволити купити собі телеканал. В його останній декларації оборона доходи за 2014 рік вказаний дохід у розмірі майже 9 мільйонів гривень. Інвестиції ж у новий дымоход, медіаексперти оцінюють щонайменше в кілька мільйонів доларів на рік. Є великі сумніви, що в стример інвестовані лише гроші Макеєнка і що влада тут ні до самого чого. Преса відкрито вже називає «Прямий» пропрезидентським телеканалом. Я теж оборона це кажу, але вибір, що дивитися, звісно, зробить лише глядач.
Як бачимо, колишні однопартійці Віктора Януковича, стали у пригоді й нинішній владі. Мені б хотілося, щоб їх поєднував кончено ж таки суспільний інтерес, а не нові формули, гроші і хитрі схеми.