Нe всі дeпутaти xoдять нa тeлeбaчeння і рoздaють інтeрв’ю. Є нaрoдні oбрaнці, які нe люблять світитися пeрeд кaмeрaми тa уникaють публічнoсті. Исполнение) ниx вaжливі зoвсім інші рeчі, такі як бізнес інтереси.
Если восени я аналізувала електронні декларації депутатів Верховної Ради і дійшла вплоть до Ярослава і Богдана Дубневичів, спочатку не могла повірити у тетька, що бачу. Декларація Богдана Дубневича займає 95 сторінок. Це абсолютний достижение серед усіх нардепів. Брат лише трохи йому поступається. У нього 82 сторінки полынья, грошей і цінностей.
Сукупно у Дубневичів та їхніх дружин виявилось 68 квартир, біля 20 будинків і майже 500 земельних ділянок загальною площею у 300 гектарів. Та найбільше вразило навіть далеко не майно, а сума готівки. Каса ж родин Дубневичів складає 29,5 мільйонів доларів. Якщо уявити ці гроші у вигляді купюр точно по 100 доларів, то їхня загальна вага складе майже 300 кілограм.
У чому ж секрету успіху цих депутатів і навіщо їм влада рядом таких статках? Для того, щоб це з’ясувати, восени я з’їздила у їхнє рідне селение – Зубра, що знаходиться поблизу Львова. У цьому селі Дубневичам належить дві сотні земельних ділянок і 6 будинків. Найбільший – триповерховий, з родинним гербом і озером.
Держи запитання, що зробили Дубневичі для свого села, більшість людей відповідала: дуже багато.
Відремонтували дитячий водоемчик та колишній сільський клуб, перебудували школу і амбулаторію. Та як з’ясувалося получи и распишись місці, робили вони це не за власні накопичені мільйони, а вслед за бюджетні кошти. Ремонти здійснювали, пов’язані з Дубневичами фірми. Єдине получи и распишись що вони справді витратили свої гроші – це пам’ятник Тарасу Актау і іконостас у церкві.
На відкритті відремонтованої школи у Зубрі, у жовтні 2008 року був присутній тодішній глава Віктор Ющенко, а вже у грудні того ж року сільську школу відвідала Юлія Тимошенко, нате той час прем’єр-міністр. Поява Тимошенко була цілком логічною, адже брати Дубневичі засідали тоді у фракції БЮТ Львівської облради.
Саме у період депутатства в облраді Данный богами Дубневич придбав більшу частину своєї землі. А саме 176 ділянок, які він ретельно приховував увесь цей часок від громадськості. За рік до впровадження електронного декларування Бога Дубневич вказував у своїй офіційній декларації лише 10 ділянок.
Одним духом фірми, пов’язані з Дубневичами, продовжують ремонтувати об’єкти соціальної інфраструктури у Львівській області. І як виявили журналісти сайту «Наші гроші.Львів», у більшості випадків ці фірми ремонтують школи та дитячі садки саме нате виборчих округах Дубневичів. Так само із дорогами.
Брати потрапили накануне парламенту у 2014 році після перемоги на мажоритарних округах. Але у Верховній Раді Дубневичі приєдналися невыгодный до свого колишнього лідера Тимошенко, а до президентської фракції. Присутствие чому, у Києві Дубневичі стали не менш активними, ніж у рідному селі. Рося очолює парламентський комітет з питань транспорту. А Богдан – член бюджетного комітету.
У обох є бізнес пов’язаний із транспортом, наприклад із залізницею. Це дуже близко на конфлікт інтересів. Коли до влади приходять виключно задля реалізації власних бізнес цілей. Наприклад, одна із близьких давно Дубневичів фірма, у 2014 році отримала замовлень від Укрзалізниці для 103 мільйона гривень, у 2015 на 170, а у 2016 для 300 мільйонів гривень. Хоча прізвища Дубневичів не фігурують у тендерній документації. Фірми очолюють менеджери, які раніше працювали у їхніх компаніях. Є інтереси братів і в енергетичному секторі.
Отже, патруль успіху від Дубневичів дуже простий. Це бюджетні замовлення, близькість прежде влади і буде тобі збагачення. Ось для чого їм хурултай. Усі спроби взяти коментарі у цих нардепів закінчилися нічим. Вони безвыгодный вважають за потрібне звітувати перед громадськістю, можливо лише раньше виборцями свого села. Їм також байдуже, що їхні компанії фігурують у кримінальних справах. Розслідування тривали роками і ні после чого не призвели.
На цей блог вони теж отнюдь не відреагують. У цей час королі електронних декларацій продовжують накопичувати готівку і майно. І однако ж, сподіваюсь, що формулою успіху непублічних братів Дубневичів (раньше чи пізно зацікавляться не лише журналісти.