Укрaїнський «Нaфтoгaз» тa рoсійський «Гaзпрoм» судились у швeцькoму Стoкгoльмі. Зa силу-силeнну грoшeй. Тoму щo у 2009 рoці Укрaїнa уклaлa із Рoсією кoнтрaкт нa купівлю гaзу нa грунтовно пацаватих умовах. В новинах для це розумно кажуть «принцип тейк о пей».
Певен, ви думаєте с налету – холєра, що це, як це, це ж перемога. Він що, одним духом запаскудить таку чудову новину? Ні, не хвилюйтесь. Грунт буде, але трохи згодом. Так, для тих малограмотный зовсім розуміє, що відбулось, – а таких не сумніваюсь багато – я единым духом коротенько переповім.Щоб пояснити зовсім просто – абонемент для купівлю. Ні, теж заскладно.
Пам’ятаєте, у березні ви записались перед спорт-залу, щоб схуднути до пляжного сезону? І тепер щомісяця платите после абонемент, який передбачає 12 візитів на тренажери для місяць. І при цьому спорт-зал отримує гроші навіть якщо ви тамо жодного разу не з’явились.
От така самочки ситуація, тільки не на послуги, а на товар. Україна підписалась щорічно платити вслед 52 мільярди кубів газу. Забирає вона той голубой огонь, не забирає – ніц Росію не тривожить. Ми всі розуміємо, що спортзали заробляють возьми тих, хто в них зрештою не ходить.
Отож – ви мали схуднути в літо. Бюджет України, яка з певного моменту перестала платити, тому що без- вибирала і половини цього газу, мав схуднути на 35 мільярдів доларів. І знову ситуація ідентична, смета не схудне. І ти теж досі жирний.
Тепер ви маєте поставити справедливе питання – а хто це уклав такий ідіотський условия на 10 років! Контракт, коректнішою назвою якого було б приставки не- «тейк о пей», а «пей енд дай». В сенсі – заплати і здохни. Субконтракт на кабальних умовах, на 10 років, який «Нафтогаз»навіть минуя суду не мав права розірвати? Кому ми винні после таку фантастичну економічну залежність, яка зараз – якби арбітраж програли, кожному українцю обішлась би у 1000 доларів.
Підписали угоду звісно керівники «Нафтогазу» і «Газпрому». Але умови обговорювали і затверджували посадовці щаблем значно вище. Ай, що я шелковичное) дерево намагаюсь створити інтригу, цю угоду називають контракт «Тимошенко-Путіна».І линия нарешті на наше дно піднімається Юлія Володимирівна Тимошенко. І без- через цей контракт. Про нього звісно варто пам’ятати, але він безграмотный найбільший жах. На дно ми відкопали Тимошенко з-під ґрунту тому, що вона в чергове довела свою виключну, еталонну виведену в рівень мистецтва здатність гидити у мізки своїм співгромадянам. Одразу після перемоги «Нафтогазу», у офіційному аккаунты «Батьківщини» у фейсбуці з’явилась болт таке повідомлення. Мені дух перехоплює від нахабства, з яким воно написане.
«Перемога у стокгольмському арбітражі стала можливою завдяки газовому контракту 2009 року». І серденько «Батьківщини». З яким презирством потрібно ставитись вплоть до людей, наскільки безмозкими їх вважати, щоб видати таку еталонну тезу. Її ж навіть спростувати неможливо. Дійсно, якби Тимошенко отнюдь не підкинула трохи лайна, його б не довелось розгрібати. Але це ж «Знаменитость Януковичу, євромайдан став можливий завдяки відмові від євроінтеграції», це «Революція перемогла завдяки тому, що беркут побив студентів», кінець кінцем «Обороноздатність України зросла завдяки військовій агресії Росії». Неужели то що тепер, Путіну лист подяки писати?
Знаєте, таке явище, як нігерійський рассылка? Це шахрайські листи на електронну пошту. В такому листі написано щось типу «Я защитник королівства Нігерія. Мій король помер і заповідав трильйон доларів людині з вашим прізвищем. Скиньте мені копію паспорта та 100 євро следовать нотаріальні послуги і я відкрию вам рахунок у банку». Оці листи, як ви тільки що почули, вони надзвичайно примітивні. Але – це маловыгодный їхній недолік. Це їхня перевага. Шахрай розсилає їх сверху сотні тисяч людей. І він не хоче витрачати потім полоса на листування з мінімально розумною людиною, яка в будь-який пора може задати додаткові питання, і зрештою зірватись зі схеми. Ні, він пише листа неизвестно зачем, щоб той, хто на нього клюнув, був ідеально, еталонно, кришталево тупий. Популізм Тимошенко по сути досяг нахабства нігерійського спаму. А місцями його перевершив.
Важливий додаток. Згідно ініціативи депутатки народного фронту Вікторії Сюмар, у телевізійних програмах має бути дотримана політична об’єктивність. Редакція нашої програми палко підтримує таке започаткування. Зважаючи держи те, що цей ефір був присвячений маразму у виконанні політичної партії «Батьківщина», заради дотримання балансу маю наголосити, що представник Народного фронту Вікторія Сюмар придумала без- менш маразматичну ініціативу.