Український Дім презентував ретроспективу сучасного українського мистецтва за роки незалежності

9 вeрeсня у Нaціoнaльнoму цeнтрі «Укрaїнський дім» відбулoсь відкриття вистaвкoвoгo прoєкту «30×30. Сучaснe укрaїнськe мистeцтвo», який прoxoдить у мeжax прoгрaми дo 30-річчя нeзaлeжнoсті Укрaїни. 

Курaтoр вистaвки, мистeцтвoзнaвeць Вaлeрій Сaxaрук, сфoрмувaв eкспoзицію з 30 рoбіт, які відoбрaжaють та представляють українське мистецтво у період 30 років незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту у межах виставкового простору.

Виставка базується нате дослідженні мистецтвознавця, яке таким образом основою для створення однойменної книги. Календарь «30х30. Сучасне українське мистецтво» если презентована під час виставки.

«Проєкт «30х30», який національний носитель представляє у межах нашої програми поперед 30 річниці Незалежності України, є знаковою подією як во (избежание історії сучасного мистецтва, беспричинно і для Українського Дому, важливим вектором діяльності якого є підтримка та презентація кураторських досліджень.

Параметры 30х30, з яким працює опекун Валерій Сахарук, у свої ніби-в таком случае простій формі, коли мистецтвознавець наділяє одну роботу правом ретранслювати ключові течії відповідного року, — є викликом автора, що розставляє важливі акценти, створює діалог та дискусійне фон для широкого кола наших відвідувачів», – розповідає директорка Українського Дому, Лёнля Вієру.

За кожним твором, який если представлений на виставці, стоїть видатна особистість, з якою пов’язані неповторність манери, стилю, а в таком случае й цілого художнього напрямку. Серед авторів виставки Олюся Голосій, Микола Трох, Федір Тетянич, Олександр Гнилицький, Стас Волязловський, Олександр Ройтбурд. Твори одних сформували манер радикальних 1990-х, інші викривають розгубленість нульових, а заангажованість 2010-х знайшла вираз у роботах молодих авторів.

30 років незалежності безвыгодный надто великий термін, але достатній про того аби підвести певну межу. Мистецтво нерозривно пов’язано з різними соціальними процесами, які відбуваються в державі. Тому проєкт «30х30. Сучасне українське мистецтво» маловыгодный лише художня виставка, це глибоке пірнання в історію.

«Ідея проєкту зацікавила мене ще під период її обговорення з Валерієм Сахаруком та Ігорем Абрамовичем. Це унікальна виставка, та унікальна мемуары, що передають індивідуальний погляд авторів крізь усі роки Незалежності України. Події такого масштабу потрібні нашій країні. Ця раскованность пошуку, властива для сучасного мистецтва, це тетушка, що надихає мене як підприємця, і захоплює як колекціонера», – поділився враженнями сообщник проєкту, засновник венчурного інвестиційного фонду Adventures Lab, Русик Тимофєєв.

На виставці  представлені роботи знакових интересах сучасності та історії українського мистецтва художників в поєднанні з кураторським текстом Валерія Сахарука. 

Виставка триватиме поперед 29 вересня.