У нaйбільшoму кoрупційнoму скaндaлі чaсів прeзидeнтствa Пoрoшeнкa сплилo прізвищe глaви йoгo aдміністрaції Бoрисa Лoжкінa. Цe шaнс рoзплутaти всю пaвутину злoвживaнь тa заробляння грошей, побудовану нинішнім главою держави
Петро Порошенко возьми посаді президента припустився багатьох помилок. Але одна з головних – це його бажання використовувати владу з метою особистого збагачення, черезо що його супроводжують постійні корупційні скандали.
Моментом, если Порошенко поставив свій клан вище інтересів держави, є 3 лютого 2016 року. Того дня міністр економіки Айварас Абромавичус подав у відставку с подачи тиск на нього як урядовця з вимогою призначити «смотрящих». Що мав зробити правитель у демократичній країні?
Негайно прибрати з посад та позбавити впливу цих тіньових менеджерів корупційних потоків. Натомість Порошенко став получи бік своїх сірих кардиналів, і зокрема – першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка.
Пригадуєте, останньою краплею ради відставки Абромавичуса стало намагання нав’язати йому Андрія Пасішника получи и распишись посаду заступника міністра економіки, який би відповідав по (по грибы) «Нафтогаз» та інші державні підприємства. Ось як оборона це казав міністр.
За результатами розслідування, проведеного Антикорупційним стол, у березні минулого року на той час заступнику голови правління «Нафтогаз Україна» Андрію Пасішнику повідомили підозру. Йому інкримінували «незаконний вплив получи и распишись члена Кабміну з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків ли добитися прийняття незаконних рішень».
Але справа півтора року лежала без участия руху, і тільки нещодавно, в листопаді, почалися слухання по суті обвинувачень. Тоді в суді вперше сплили нові подробиці насчет роботу системи «смотрящих» в оточенні Порошенка.
Як виявилося, окрім Кононенка, нав’язати заступника Абромавичусу намагався і тодішній главноуправляющий адміністрації президента Борис Ложкін. Колишній міністр економіки дав свідчення в суді, що следовать два дні до відставки йому по спецзв’язку телефонував особисто Ложкін та вимагав взяти собі заступника.
Процитую свідчення Абромавичуса щодо тиску Ложкіна.
Розмова стосувалася кадрових рішень. У результаті він дав зрозуміти, що адміністрація хоче, щоб я призначив у тому числі Андрія Пасішника сверху позицію заступника міністра. Я намагався апелювати, що такими методами людей отнюдь не призначаю на настільки важливі позиції, що це повністю суперечити моїй кадровій політиці. Сверху що мені було сказано, що це доведеться зробити. У результаті я попросив звільнити мене з посади тому, що такі силові методи нічого спільного з проведенням реформ безлюдный (=малолюдный) мають, – заявив він.
На фото: Айварас Абромавичус
Коль судові свідчення колишнього міністра економіка Абромавичуса щодо Ложкіна з’явилися в інтернет-виданнях, вони ради деякий час стали таємничо зникати. Зараз можна знайти десятки посилань в Google получи и распишись новини щодо слів Абромавичуса про Ложкіна, але залететь в них не можна – їх прибрали з сайтів.
Насправді Ложкін був «смотрящим» после цілими галузями економіки в часи роботи главою адміністрації президента. І деякі урядовці, як колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, погодилися сверху ці правила гри. Він за рекомендацією Ложкіна пустив «потрібних» людей впредь до управління в «Укрзалізницю». А деякі, як Абромавичус, не визнали такого стану речей та пішли з предместье.
Тепер Ложкін має бути допитаний в рамках справи Пасішника. Самостоятельно він пішов з посади глави адміністрації президента у серпні 2016 року і тоді ж став секретарем Національної інвестиційної из-за при президенті Порошенку. У вересні минулого року Ложкін обіцяв протягом 2017 року залучити – цитую – від 3 раньше 5 мільярдів доларів інвестицій. 2017 рік добігає кінця, і приметно, що слова Ложкіна виявилися пустопорожніми обіцянками.
Пшиком виявилися і гучно анонсована Національна інвестиційна Радка. Її персональний склад було затверджено тільки зараз, у жовтні 2017 – от рік після оголошення про її створення.
Получи и распишись фото: Андрій Пасішник
Загалом судовий розгляд справи Пасішника, який став єдиним обвинуваченим в історії з тиском держи Абромавичуса, має розкрити всі карти того, як Петро Порошенко побудував корупційну профиль та підпорядкував державні потоки власним інтересам.
А тому розслідування мало-: неграмотный повинно обмежитися лише цапом відбувайлом – постати перед правосуддям мають як Кононенко, скажем і Ложкін. Бо своїми діями вони не просто будували профиль Порошенка – вони позбавляли всю українську націю шансів получай чесну владу, яка мала змінити життя громадян бери краще. А тому, щоб подібне не повторювалося в майбутньому, нам потрібні прецеденти покарання.