Легалізувати за 500 євро — в Україні знову протести «євробляхерів»

Кoристувaчі aвтoмoбілів нa інoзeмній рeєстрaції збирaються прoвeсти чeргoву акцію протесту 04.02.2018 в области всій Україні. Головна вимога — перегляд умов митного законодавства щодо вживаних автомобілів.
Незадоволені нинішнім митним законодавством користувачі автомобілів в іноземній реєстрації обіцяють зібратися у неділю 4 лютого на лівому березі Києва, кончиться по головних вулицях столиці і дістатися до центру міста. Окрім того, подібні акції також пройдуть у інших містах України.
Засновники громадської організації “АвтоЄвроСила” сподіваються держи конструктивний діалог з представниками влади. На думку одного з організаторів акції, нинішні митні пивной бар’єри для старих автомобілів з Європи були створені з метою захисту українських автовиробників від доступних вживаних автомобілів.
Вслед за переконанням організаторів акції, легалізація нерозмитненого автомобіля в Україні повинна обходитися в суму близько 500 євро.
Втім, якщо вартість легалізації вживаних автомобиль становитиме 30-40% від вартості автомобіля в Європі, це теж если хорошим результатом з точки зору організаторів акції протесту.
Нагадаємо, що одним духом в Україні діє закон про пільгове розмитнення автомобілів, які відповідають екологічним стандартам Євро-5. Ставки ради їх легалізації помірні, завдяки чому кількість легалізованих ради цим законом автомобілів лише за перший рік дії сягнула 50 тыс. мотор.
Однак саме норма щодо обов’язкової відповідності ввезеного в Україну автомобіля екологічним нормам Євро5 стає бери заваді розмитненню автомобілів, які зараз їздять Україною держи єврономерах. Вона робить неможливим офіційне розмитнння машин страших 2010 року виготовлення, а серед “євроблях” більшість автомобиль набагато старше цієї дати.
Саме перегляд цих норм митного законодавства та зменшення платежів возле розмитненні є метою організаторів акції протесту.
Зараз існує кілька схем, що дозволяють користуватися автомобілями в іноземній реєстрації і не платити за розмитнення автомобілів. Законність цих схем – питання досить спірне. Кількість автомобілів сверху іноземній реєстрації, які в зараз перебувають в Україні, досягає 600-800 тисяч.